top of page

Podcast "Všechno bude jinak?!" jsem si vymyslel proto, abych udržel krok s dobou. Chci se zaměřit na aktuální témata a novinky v audiovizuálním, filmovém, seriálovém a reklamním průmyslu. Obecně tedy na vše, co se týká práce producenta a celé výroby. S hosty budeme hovořit zejména o nových technologiích zásadně ovlivňujících výrobní proces, ale také o tématech jako je greenfilming, autorské právo, férový tendr, pracovní doba, mental wellbeing a budu také informovat o stavu a směřování audiovizuálního průmyslu.

 

Pravidelně si budu povídat se dvěma hosty - profesionály z oboru, se kterými se vzájemně podělíme o své zkušenosti, názory a postřehy z praxe. Můžete se těšit na zajímavé debaty, které nabídnou názory z různých úhlů pohledu. Věřím, že podcast bude přínosem jak pro profesionály, tak pro i začátečníky v oboru.

Podcast VŠECHNO BUDE JINAK?!

vzniká ve spolupráci se zvukovým studiem Noise Activity.

noise activity_negativ_R_edited.jpg
#01 Všechno bude jinak?! - AI vs. AVMartin Barták a hosté: David Spáčil, Ondřej Svoboda
00:00 / 52:29

První díl podcastu "Všechno bude jinak?!" zaměřený na téma AV vs. AI - "souboj" mezi umělou inteligencí a audiovizuální tvorbou. V tomto díle jsem se zaměřil s Davidem Spáčilem "Havranem" a Ondřejem Svobodou na to, jak se umělá inteligence rychle stává nedílnou součástí audiovizuálního průmyslu a jaké má a bude mít dopady na tvůrce i celý kreativní segment. Mí hosté, dva renesanční umělci a současně milovníci nových technologií v oblasti umělé inteligence a audiovizuální tvorby, se podělili o své zkušenosti, poznatky a vize. Diskutujeme o výhodách, nevýhodách a rizicích, které technologie AI přináší pro audiovizuální tvorbu. Dozvíte se, na co se tyto technologie mohou používají v rámci výroby a jak může vypadat ultimátní budoucnost audiovize.

#02 Všechno bude jinak?! - VIRTUÁLNÍ PRODUKCEMartin Barták a hosté: Jiří Forej, Vojtěch Horký
00:00 / 52:29

Druhý díl podcastu "Všechno bude jinak?!" jsem zacílil na audiovizuální trend, který je mi velmi blízký. Virtuální produkce mě doslova uhranula někdy z kraje roku 2021 a od té doby ji při tvorbě ve své jednodušší formě často využívám. Abych se dozvěděl maximum o "kondici" virtuální produkce v České republice, pozval jsem si do studia dvě nejpovolanější osoby, které stojí nejen u zrodu virtuální produkce v naší české kotlině, ale spolupracují i na všech velkých projektech, které tu vznikají a budou vznikat. S virtual production supervizorem Jirkou Forejtem a real-time camera tracking specialistou Vojtou Horkým jsme si pěkně popovídali o technologiích, které virtuální produkci definují, o světových trendech, o vzniku nových filmových profesí, o zrodu virtuální produkce v České republice a také o tom, jak náročné je poskládat tým, který celý ten audiovizuální technologický zázrak dokáže rozběhnout.

#03 Všechno bude jinak?! - LÉTÁNÍ S KAMEROUMartin Barták a hosté: Rosťa Kopecký, Tomáš Mertlík
00:00 / 52:29

Třetí díl podcastu "Všechno bude jinak?!" je hlavně o létání s kamerou a o tom, jak se za posledních 15 až 20 let v tomto směru změnila audiovizuální branže. S tvůrcem nejsledovanějšího aviatického podcastu v České republice a na Slovensku a milovníkem světa letadel Rosťou Kopeckým (https://flyrosta.com/) a s leteckým švenkrem a pilotem dronů Tomášem Mertlíkem (https://www.linkedin.com/in/mertlas/?originalSubdomain=cz) jsme si povídali o jejich začátcích, kdy se poprvé začali více zajímat o létání, jak se k tomu dostali, co pro to museli udělat a co je dnes jejich každodenní pracovní náplní. Bavili jsme se o legislativě týkající se leteckých prací, o tom kolik práce a času je za tím, než člověk zachytí kýžený moment, proč OSVČ tvůrci působící v audiovizi musí mít často renesančního ducha, jak náročná je práce s kamerou ve vzduchu a jak dlouho jim trvalo, než se dostali do povědomí a jejich jméno a tvorba jim začali otevírat dveře a získávat zakázky. Byl to parádní rozhovor, za který klukům děkuju.

bottom of page